Aranżacja przedpokoju w stylu prowansalskim

Aranżacja przedpokoju w stylu prowansalskim

Przedpokój to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. To tutaj zostawiamy okrycia wierzchnie, witamy gości i niejednokrotnie przechowujemy ubrania na wszystkie sezony. Jego wygląd jest zatem niemniej ważny niż w przypadku kuchni czy salonu. Poniżej przedstawiamy pomysł na jego urządzenie, jakim jest aranżacja przedpokoju w stylu prowansalskim.

Jak urządzić przedpokój w stylu prowansalskim?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakie elementy naszym zdaniem są niezbędne w tym pomieszczeniu. Najczęściej są to wieszaki na ubrania oraz półka na buty. Aby jednak dodać nieco lekkości i uroku, warto przemyśleć kwestię lustra, pufy oraz niewielkiej szafy na kurtki i płaszcze. Aranżacja przedpokoju w stylu prowansalskim oznacza, że wybrane przez nas meble powinny być w kolorze białym Najlepiej, aby miały one gięte nóżki i były wykończone elementami kwiatowymi i roślinnymi. Podobnie jak meble, również ściany i podłoga powinny zostać utrzymane w jasnych barwach – białych lub delikatnie szarych.

Przedpokój to najczęściej pomieszczenie o niewielkiej przestrzeni, gdzie na pierwszym miejscu powinniśmy postawić funkcjonalność. Nie oznacza to jednak, że nie ma tutaj miejsca na ozdoby i niewielkie akcenty estetyczne. Aby zatem styl prowansalski był zauważalny, możemy na komodzie ustawić świeczki z kwiatowym motywem a półkę na buty wyposażyć w siedzisko obite materiałem w prowansalskie wzory. Są to niewielkie zmiany, które w połączeniu ze sobą nadadzą wnętrzu zdecydowanie bardziej przytulnego charakteru.

Jakie lampy wybrać do przedpokoju?

Aranżacja przedpokoju w stylu prowansalskim powinna być zwieńczona odpowiednio dobranymi lampami. Z powodzeniem możemy zastosować tutaj lampy wiszące, stojące lub efektowne kinkiety. Istotną kwestią jest tutaj rozproszone światło. Dlaczego? Wchodząc z zewnątrz nie zostaniemy oślepieni jaskrawymi barwami a jednocześnie łatwiej będzie nam wprowadzić swój organizm w strefę relaksu i wyciszenia.

Styl prowansalski to również klimatyczne lampiony, które rzucają nienachalne i romantyczne światło. Świetnie sprawdzą się podczas rodzinnych spotkań czy przyjęć z przyjaciółmi. Warto jednak pamiętać, że co za dużo to niezdrowo. Ten styl aranżacji nie lubi przesytu. Warto zatem jeszcze przed przystąpieniem do dekorowania, dokładnie zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć oraz, czy wszystkie zasady dobrego smaku zostaną zachowane.

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *