Jak usunąć grzyb ze ścian i sufitu?

Jak usunąć grzyb ze ścian i sufitu?

Grzyb na ścianie to niemiły problem, którego większość z nas doświadczyło. Powoduje go nadmierna wilgotność w połączeniu z brakiem właściwej wentylacji – często przyczyną mogą być nieszczelne okna lub też przeciekający dach. Usunięcie pleśni nie jest łatwe, ale warto podjąć tę walkę. Poniżej znajdziemy informacje dotyczące tego, jak usunąć grzyb ze ścian i sufitu.

Domowe sposoby na grzyb i pleśń

Okazuje się, że nie tylko profesjonalne środki i ekipa profesjonalistów, może nam pomóc w walce z pleśnią. Domowe sposoby stosowane przez nasze babcie i tym razem nas nie zawiodą i okażą się skuteczne, a w dodatku zdecydowanie tańsze.

Jednym z produktów, który każdy z nas ma w domu jest ocet. Może okazać się niezbędny, gdy szukamy sposobu jak usunąć grzyb ze ścian i sufitu. Należy rozcieńczyć go z wodą w butelce ze spryskiwaczem i spryskać ścianę tam ,gdzie rozwija się grzyb. Po upływie kilkunastu minut ścieramy pleśń ze ściany, posługując się ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie i powtarzamy czynność. Nie musimy się obawiać nieprzyjemnego zapachu, gdyż szybko się on ulatnia.

Kolejnym dobrze nam znanym produktem, który pomoże rozprawić się z pleśnią, jest sól kuchenna. Posiada ona właściwości antygrzybicze, antybakteryjne oraz dezynfekujące. Należy wymieszać ją z niewielką ilością wody, otrzymując konsystencję pasty. Powstałą miksturę nakładamy na miejsca pokryte grzybem. Rozłożenie pojemników z solą w różnych miejscach w domu, wchłonie nadmiar wilgoci i zapobiegnie powstawaniu pleśni w przyszłości.

Środki chemiczne – jak skutecznie pozbyć się pleśni

Innym skutecznym rozwiązaniem, z którego możemy skorzystać szukając rozwiązania na to, jak usunąć grzyb ze ścian i sufitów –  jest użycie chlorowego wybielacza. W tym celu pół szklanki wybielacza wraz z jedną trzecią szklanki proszku do prania, należy wymieszać z 4 litrami wody. Powstałym specyfikiem szorujemy ścianę, aż grzyb nie zniknie. Następnie należy przemyć ścianę czystą, ciepłą wodą. Wybielacz jest substancją niebezpieczną, dlatego warto zastosować wszelkie środki ostrożności podczas tej procedury.

W przypadku, gdy inne sposoby zawiodą,warto wybrać się do specjalistycznego sklepu i zakupić środek przeciw pleśni. Niestety, specyfiki takie nie należą do najtańszych, ale jest to konieczne, gdy wszystkie inne sposoby zawiodły. Należy pamiętać, żeby dokładnie zapoznać się ze sposobem użytkowania danego produktu i zadbać o nasze bezpieczeństwo podczas jego użycia.

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *