Jak usunąć plamy z czerwonego wina ze ścian?

Jak usunąć plamy z czerwonego wina ze ścian?

Wino – czerwone, półsłodkie, półwytrawne, wybitne w smaku. Jakie jest jest jeszcze wino? Barwiące, co potrafi przysporzyć wiele kłopotu. Zwłaszcza, gdy znajdzie się na ścianie. Co robić w takiej sytuacji, jak usunąć plamy z czerwonego wina ze ścian? Przede wszystkim, trzeba zacząć działać szybko.

Usuwanie plam czerwonego wina ze ścian pomalowanych farbą zmywalną

W tej sytuacji sprawa jest najprostsza do rozwiązania. Zazwyczaj pomaga sama woda z mydłem. Woda powinna być ciepła, o temperaturze znacznie wyższej, niż pokojowa. Mydło w płynie trzeba rozcieńczyć w proporcji 1:2, lub spienić mydło w wodzie tak, że kolor stanie się wyraźnie mętny. Ściereczką należy cierpliwie nacierać miejsce zabrudzenia. Różnice powinno być widać niemal natychmiast, jednak im więcej na to przeznaczysz czasu, tym efekt będzie lepszy. Do wody możesz dodać sok wyciśnięty w połowy cytryny, co powinno przyśpieszyć pracę.

Jeśli to nie pomoże, sięgnij po…

Mocniejsze środki. Zaczynając od wody utlenionej. Stopniowo, w przypadku braku rezultatów, możesz użyć silniejszych preparatów. Sprawdzą się te używane na co dzień przeznaczonych do czyszczenia łazienki, takich jak mleczko, czy proszek. Kładąc preparat bezpośrednio na plamę, nacieraj miejsce, aż zobaczysz jej ustępowanie. Niech ostatnią deską okaże się amoniak. Ten najlepiej nakładać watą kosmetyczną i po kilku minutach sprawdzić, w jakim stopniu poradził sobie z problemem.

Usuwanie plam z białych ścian.

Wybielacz używany do wielu rzeczy i tu może się przysłużyć. Najlepiej użyć tego, którym można spryskać ścianę. Niewielka ilość tego mocnego środku powinna pomóc z zabrudzeniem. Po kilku pierwszych minutach plamy mogą zmienić kolor na inny, najczęściej na żółty, ale to już zależy od dokładnej plamy po trunku. Po kilku kolejnych minutach przebarwienie jednak ustępuje białej ścianie.

Co zrobić w przypadku ścian kolorowych?

Wybielacz oczywiście w tej sytuacji się nie sprawdzi. Ten mocny środek chemiczny najprawdopodobniej ściągnąłby kolor do bieli, a w najlepszej sytuacji tylko go rozjaśnił. Jak więc usunąć plamy z czerwonego wina, żeby tych ścian nie zniszczyć? Pomóc może chlor. Ten oczywiście można stosować również na plamy białe, ale to dla kolorowych jest wybarwieniem, ponieważ nie zostawia odbarwień.

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *