Jaki regał na wino do domu wybrać?

Jaki regał na wino do domu wybrać?

Znalezienie odpowiedniego miejsca do przechowywania kolekcji wina często okazuje się bardzo zniechęcającym zadaniem. Z tak wielu możliwości do rozważenia i opcji do wyboru, często nie wiemy na co mamy się zdecydować. Dlatego też sprawdź nasz poradnik, jak wybrać idealny regał na wino do domu.

Czym są regały na wino?

Stojaki na wino są często uważane za tradycyjny sposób przechowywania wina w warunkach domowych. Dla tych, którzy często mają kilka butelek leżących i czekających na wypicie, przechowywanie wina w pozycji poziomej zapewnia, że korek pozostaje mokry wewnątrz butelki, zapobiegając jej kruszeniu się.

Podczas gdy wielu fanów wina pokochałoby jedną z nich, piwnice winne często po prostu nie są rozwiązaniem dla przeciętnego domu lub małej firmy, gdy jest mało miejsca. Dlatego też, regały na wino stanowią świetną alternatywę, z małymi stojakami dostępnymi do przechowywania nad lub pod ladą, lub większymi stojakami, które można zainstalować w jadalniach lub barach. Tam też sprawdzą się one idealnie, jako miejsce do przechowywania tego wyjątkowego trunku.

jaki regał do wina

Dlaczego powinieneś wybrać drewniany regał do wino?

Drewniane drewniane na wino mają bardzo wiele atutów. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić to, że są one stabilne, solidne i trwałe. Czyni je to idealnym rozwiązaniem do przechowywania wina. Z pewnością najbardziej polecanym rodzajem drewna pod regał do wina jest dąb.

Drewniane stojaki są idealne do domu, zapewniając ekonomiczny sposób na utrzymanie butelek na wino w bezpiecznym miejscu. Dzięki różnym gatunkom drewna i bejcom, stojaki na wino z łatwością wkomponowują się w wystrój pomieszczenia, dopasowując się do wystroju i istniejących wcześniej kolorów drewna w pomieszczeniu.

Wybór regału, a liczba butelek

Najważniejszym pytaniem, jakie należy sobie zadać zastanawiając się, który regał na wino kupić, jest liczba butelek, które prawdopodobnie będziesz chciał przechowywać w tym samym czasie. Jeśli nie gromadzisz dużych zapasów wina to lepiej zdecyduj się na mniejszy regał, który może pomieścić od dziewięciu do dwunastu butelek. Będziesz miał dzięki temu wystarczająco dużo miejsca, co pozwoli Ci na utrzymanie wystarczającego zapasu – plus wszelkie butelki, które możesz mieć podarowane w ciągu roku!

Dla większych miłośników wina warto wybrać regały do przechowywania do 90 butelek wina. Będą one zajmować znacznie więcej miejsca, jednak nie będziesz musiał martwić się bałaganem w domu związanym z butelkami do wina.

1 Comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *