Kominek w stylu angielskim - aranżacja

Kominek w stylu angielskim - aranżacja

Kominek jest marzeniem wielu posiadaczy salonów. Ten wyrazisty element wystroju wnętrza bywa jednak kłopotliwy w aranżacji. Na szczęście istnieją klasyczne opcje, które odnajdą się w niemal każdej sytuacji – świetnym rozwiązaniem jest kominek w stylu angielskim.

Ogień – czyli kominek w stylu angielskim

Światło i ciepło jakie w naturalny sposób zapewnia kominek jest piękne i wzbudza przyjemne wrażenie – nie warto próbować go przesłaniać. Właściwości ognia są wystrojem same w sobie – przytłaczanie ich nadmierną architekturą może działać wręcz na niekorzyść. Prosta i ponadczasowa oprawa, jaką zapewnia kominek w stylu angielskim nie odbierze uroku płomieniom, które pozostaną na pierwszym planie.

Elegancka i romantyczna

Mniej znaczy więcej. Biel i klasycystyczne formy charakteryzujące tego typu rozwiązanie bronią się bez względu na mijające trendy. Daje to możliwości, które otwierają drogę na różnorodne aranżacje – od minimalistycznych po vintage.

Zadziwiające, jak jeden element może wykreować atmosferę rodem z innej epoki. Szukając inspiracji można czerpać z kostiumowych filmów i romantycznej literatury. Uwspółcześniony styl “Rozważnej i romantycznej”, czy “Dumy i uprzedzenia” można uzyskać dzięki kominkowi, który jednoznacznie kojarzy się z angielskim salonem. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby biel i proste formy potraktować jako centralny element funkcjonalnego salonu w stylu skandynawskim.

Eklektyzm

Wielką zaletą umieszczenia w swoim salonie kominka w stylu angielskim jest jego przystępność i otwartość na inne trendy. W zależności od rozplanowania reszty pomieszczenia kominek może grać pierwsze skrzypce lub stać się stonowanym tłem. Jego prosta i jasna forma pomoże wydobyć wyraziste kolory i formy mebli, ścian oraz innych elementów.

Klasyka łączy się świetnie zarówno z nowoczesnym, jak i historyzującym wystrojem. Daje możliwości eksperymentowania z fakturami i tkaninami zasłon czy dywanów. Zainstalowanie takiego kominka nie definiuje wnętrza raz na zawsze – wokół niego można rozgrywać różne aranżacje. Jego ponadczasowość daje możliwości połączeń z nowymi trendami, bez szkody dla żadnej ze stron. Świetnie będzie tutaj pasowało zarówno ciężkie drewno, jak i szkło czy metal. Miękka wykładzina, kamień, parkiet – żadna z opcji nie jest wykluczona.

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *