Mrówki w domu - jak się ich pozbyć?

Mrówki w domu - jak się ich pozbyć?

Mrówki w domu to dość powszechny problem. Ci mali, nieproszeni goście bardzo lubią odwiedzać nasze mieszkanie, zawłaszcza na początku lata. Mimo że nie są niebezpieczne, bywają dość uciążliwe. To, co ich przyciąga to często łazienkowa wilgoć. W jaki sposób możemy się ich pozbyć?

Środki chemiczne

Do kupienia w sklepach jest dużo środków, które bywają skuteczne w walce z tymi małymi owadami. Jednym z takich środków jest spray na mrówki, który ma natychmiastowe działanie owadobójcze, a więc za ich pomocą pozbędziemy się owadów, które widzimy gołym okiem.

Innym rodzajem specyfiku jest proszek na mrówki o działaniu kontaktowym i pokarmowym. Oznacza to, że zwalcza mrówki, które zetkną się z nim oraz te, które pobiorą go jako pożywienie. Najlepiej jest rozsypać go pod szafkami, wzdłuż ścian i w rogach pomieszczeń.

Kolejnym skutecznym sposobem na mrówki w domu jest oprysk. Jest to produkt w koncentracie, który należy rozcieńczyć wodą według instrukcji i powstałym roztworem opryskiwać miejsca gniazd mrówek oraz inne miejsca, w których mogą występować.

Domowe sposoby

Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na środki chemiczne lub obawiamy się ich działania, doskonale sprawdzą się domowe sposoby na pozbycie się mrówek.

Jednym ze znanych sposobów naszych babć jest sok z cytryny. Owoc o kwaśnym smaku i zapachu skutecznie odstraszy mrówki i pozwala na pozbycie się niechcianych lokatorów. Przygotowanie tego preparatu jest bardzo proste- należy wycisnąć sok z cytryny i rozcieńczyć jedną szklanką wody. Za pomocą spryskiwacza rozpylić w miejscach, w których lubią przebywać mrówki.

Skutecznym domowym środkiem okazuje się woda z czosnkiem, którego silny zapach działa na mrówki odstraszająco. Należy rozgnieć kilka obranych ząbków czosnku, wrzucić do słoika wypełnionego wodą i odstawić na minimum 24 godziny. Po tym czasie miksturę gotujemy na wolnym ogniu około 15 minut, a gdy wystygnie, przelewamy do butelki ze spryskiwaczem i spryskujemy obszary gromadzenia się owadów.

Kolejny znanym sposobem na mrówki w domu jest skórka pomarańczy. Wiemy już, że kwaśne owoce nie są lubiane przez małe owady. Co więcej, składniki znajdujące się w skórce pomarańczy, są dla mrówek toksyczne. Wystarczy więc zetrzeć skórkę na tarce i rozsypać ją tam, gdzie bywają mrówki.

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *